Minden eddiginél több magyar egyetemista tanulhat jelenleg külföldön
Évről évre egyre több magyar diák választ külföldi egyetemet.
Évről évre egyre több magyar diák választ külföldi egyetemet.
Így próbálnák visszaszorítani az országba áramló külföldi egyetemisták számát.
A 2023/24-es tanévben 2926 magyar egyetemista tanult Hollandiában, ami jövőre szinte teljesen biztos, hogy Ausztria után a második legnépszerűbb célország lesz.
Továbbra is Ausztriát választja a legtöbb külföldön tanuló magyar egyetemista, jövőre viszont szinte biztos, hogy Hollandia lekörözi a jelenleg második helyen álló Németországot.
Csak az első helyezett Eötvös József Gimnáziumból 40 diák került be külföldi egyetemre.
Mutatjuk, melyek azok a nyelvvizsgák, amelyeket Magyarországon megszerezve a külföldi egyetemeken is elfogadnak.
Angol nyelvű diploma megfizethető áron egy jó nevű egyetemen - ez az egyik oka, amiért sok középiskolás külföldi egyetemre készül. A tendenciákról, a magyar diákok körében népszerű országokról és képzésekről Nádas Ritát, az Engame Akadémia oktatási vezetőjét kérdeztük.
Jónak vagy elég jónak csak a megkérdezett diákok 10 százaléka tartja a magyar oktatást.
Tóth Míra önállóan készült fel a külföldi egyetemi felvételire. Bár úgy gondolja, jól fogja érezni magát Franciaországban, az ott megszerzett tudását később hazahozná majd.
Novák Katalin alapítványa idén nem hirdette meg a tehetséges magyar diákok külföldi továbbtanulását segítő Stipendium Peregrinum ösztöndíjakat. Mutatjuk, mire pályázhattok helyette, ha külföldi egyetemen tanultok tovább.
Boda Márton, Gerő Nándor, Halmai Lilianna, Illés Fanni és Lugossy Ádám szeptembertől a milánói Bocconi Egyetemen tanulhatnak.
Novák Katalin alapítványa idén nem hirdette meg a tehetséges magyar diákok külföldi továbbtanulását segítő ösztöndíjakat. Azt nem tudni, hogy ez összefüggésben lehet-e a korábbi köztársasági elnök lemondásával.
Az új holland kormánykoalíció oktatásiminiszter-jelöltje szerint a külföldi hallgatók magas száma óriási nyomást gyakorol a rendszerre, az oktatókra és a nemzeti költségvetésre.
Ausztriában tanul a legtöbb külföldi egyetemre járó magyar diák. Mutatjuk, hogy szerepeltek ezek az egyetemek a QS legfrissebb nemzetközi egyetemi rangsorában.
Kevés tárgy, rövidebb, de annál intenzívebb szorgalmi időszak és proaktív órák – Lontay Olivér idén fejezte be első tanévét a világ egyik legrangosabb egyetemén, a Harvardon. Olivérrel az első év tapasztalatairól beszélgettünk.
A hátrányos helyzetűek külföldi lehetőségeit is növelnék, ennek érdekében elfogadtak egy sor ajánlást.
Nehezebbé válhat a munkavállalás a külföldről érkező frissdiplomásoknak az Egyesült Királyságban. A szűkülő lehetőségek miatt a brexit óta lényegesen csökkent a nemzetközi hallgatók száma az országban, az egyetemek vezetői aggódnak.
Csak a magyar szakképzéssel van problémájuk, mert más országok jelentkezői esetében elfogadják a szakképzési érettségi bizonyítványt is.
Az Egyesült Királyság helyett az elmúlt években Hollandiába áramlottak a külföldi egyetemen tanulni vágyó egyetemisták nemcsak Magyarországról, de számos más európai országból is. Az ország és a holland diákok azonban nehezen bírják a megugrott lakásárakat és a tantermeken belüli zsúfoltságot, így különböző intézkedések bevezetését szorgalmazzák a külföldi hallgatók számának csökkentése érdekében.
A külföldi hallgatók magas létszáma hatással van a lakáspiacra, az árakra, és a holland hallgatók hozzáférhetőségére is.